Svatba na Lago di Garda - další služby 

Objednání fotografa či kameramana je po dohodě s Vámi, rádi poskytneme reference. Dobrá rada nad zlato:

Velké události nechte profesionálům!

Všeobecně na Itálii platí že služby foto & video jsou předražené  a kvalita špatná, v neposlední řadě se jazyková bariéra promítne do svatebních fotografií a to zkrátka nikdo nechce. Ten kdo v Itálii umí, nechá si za to řádně zaplatit. Většinou tedy nabídneme našeho fotografa, který bude za podobné ceny jaké známe z Čech. Dlouhodobě spolupracujeme například s českými předními svatebními fotografy jako je třeba Štěpán či Tomáš Vrzala a další. Reference poskytneme na vyžádání.

CENA – záleží na kvalitě fotografa jakého vyberete. Umíme najít fotografa za 8.000,-Kč ale i za 10x tolik.

Pohostit hosty a bavit se do konce svých sil – to ke svatbám takřka neodmyslitelně patří a nejinak je tomu v Itálii. Hostina se standardně pořádá v některé z restaurací. ve městě.  V Malcesine je spousta restaurací různých kategorií, ne všechny mají hezký výhled. Je zde i jedna restaurace oceněná Michelinskou hvězdou a pochutnají si opravdu všichni gurmáni a přitom  to nebude „kostka ve skluzu“ 

Cena na osobu průměrně začíná na cca 65€, v Michelinské restauraci to bude kolem 100-130 euro

S organizací v restauraci Vám samozřejmě pomůžeme, jednotlivé restaurace známe, víme jak moc prostor je rušený ostatními/ostatními turisty, jaké jsou výhody a nevýhody, jak zde vaří.  Poté dáme dohromady i zasedací pořádek a ověříme si jak půjde v daném místě poskládat stoly, jak je možné je vyzdobit, jak budou vypadat židle, prostírání… 

Správným výběrem hudby můžete ovlivnit celkovou náladu obřadu. V ceně balíčku máte jednoho hudebníka. Na Vás je jen zvolit co preferujete – zda-li housle či piano.

Máte možnost připlatit a mít hudebníky dva – obzvláště povedené a sehrané je duo housle + piano. Nedoporučujeme samotného houslistu na venkovní obřady o více než 15 ti osobách – hudba se trochu ztrácí, piano je více výraznější

Standardní playlist hudebníka

 • Příchod hostů:                                  Antonino Vivaldi – Four Seasons – Spring – 1st
 • Před začátkem                                Archangalo Corelli – Sarabanda
 • Poté co padne ANO/ANO            Schubert – Ave Maria
 • Konec obřadu                                 Antonio Vivaldi – Four Seasons – Winter
 • Odchod                                             Mendelssohn:Wedding march

Pokud vám hudba není cizí, můžete si playlist sestavit sami a může to být vlastně cokoli, co jde zahrát na piano nebo housle. V minulosti jsme hráli např. COLDPLAY, QUEEN nebo třeba filmové melodie. 

Ceník živé hudby:

 • jeden hudebník piano nebo housle                v ceně balíčku
 • dva hudebníci              400€
 • smyčcové kvarteto     690€

Po obřadě je možné jít rovnou na hostinu, případně udělat program pro hosty.  Po obřadě je dobré mít malý přípitek, případně občerstvení – tzv. Champagne toast. Ten se odehrává se většinou v jednom z typických pobřežních barů, servírované je prosecco a místní chuťovky (pizza, sýr, ovoce,). Vše je formou bufetu, který se doplňuje.

Přípitek zpravidla netrvá déle jak 45 minut, dle přání je možné zůstat déle. Toto občerstvení například doporučujeme po obřadě, kdy se novomanželé fotí a hosté mají na něco chuť, zároveň nechceme, aby se rozutekli a spíše drželi pospolu, jelikož mají ještě nějaký program (například loď  atp…)

    dospělí    dítě (nealko)
Servírováno v baru (přístavu u vody, pod hradem)  14 €  10 €
Servírováno na hradě (max.45 min*) 20 € 15 €
*Delší setrvání na hradě                                                     1 hodina navíc PO-PÁ  400€ (víkend 600€)

Pokud chcete mít i stylové auto pro nevěstu – není problem zařídit. V kooperaci s firmou, jež půjčuje na jezeře stylové automobily Vám můžeme objednat jakoukoliv limuzínu a obzvlášť stylové veterány italské výroby (Fiat, Alfa Romeo atp).

Obzvlášť oblíbené italské vozítko TUK TUK (Ape Van) je k dispozici pouze u svateb v Malcesine. Je zdarma v případě že hostinu budete mít ve městě. V ostatních případech je to vždy na dotaz a jakékoliv vozy a transfery jsou věcí individuální poptávky. Přes letní měsíce máme na jezeře i vlastní minibus.

Klasický italský svatební dort je piškotový s vrstvy listového těsta, zdobený čokoládou, krémem, politý polevou nebo alternativně s kousky ovoce navrch. Výběr dortu je nutné i přizpůsobit období. V teplém srpnovém dni není dobré objednávat dort s čokoládovou polevou atp.

V Itálii není obvyklé mít patrový dort, tak jak jej známe z našich svateb. To ale neznamená, že jej nemůžeme zařídit. Spolupracujeme s nejlepší cukrářkou v regionu, která vyhrála nebo se umístila v italském Masterchefovi,  za sympatické ceny udělá tak zdobný dort anebo minizákusky o kterých se vám ani nesnilo. (referenční fota dodáme na vyžádání).

Dort ať základem čokoláda či ovoce se dá rozpočítat na osobu:

 • Se skleničkou sektu:   8€/osoba
 • Bez skleničky sektu:    6€/osoba

Květiny ke svatbě neodmyslitelně patří, proto je důležité vybrat nejlepší styl květin pro Váš velký den. V základním balíčku jsou obsaženy ty základní – tedy květina pro nevěstu a květina do klopy pro ženicha.

Pravděpodobně sami víte nejlépe, jaké květiny chcete. Naším úkolem je to správně přetlumočit italské květinářce. Rádi Vám zašleme příklady květin (fotografie), z kterých si vyberete. Není problem to udělat naopak – vy nám pošlete svoji představu květiny a my ji prostě zařídíme.

Květiny během svatebního dne: je celkem obvyklé objednat dvě střední či velké dekorativní květiny, které budou zdobit oddací místo. Posléze se berou do restaurace jako ozdoba bufetového stolu.

Italové nedají tolik na dekorace květin jako na kvalitu jídla. Samozřejmě že můžete mít květin kolik jen budete chtít!

Vlasy – přímo v Malcesine vám dáme tip na výbornou kadeřnici, salon má kousek pod hradem. Pár dní před obřadem můžete zajít na zkoušku přímo do kadeřnictví, odsouhlasit si účes. V den obřadu kadeřnice přijede za vámi na hotel (většinou ráno/dopoledne).

Makeup a svatební líčení v Itálii – z naší zkušenosti vyhovuje jen nevěstám, které se rádi a hodně líčí. Pokud hledáte jen lehké, vkusné líčení – možná trochu narazíte. Náš překladatel se může (a většinou je to i dobré) zúčastnit těchto zkoušek a překládat ona přání a požadavky. Stejně jako u vlasů – i zde se chodí na zkoušku a pak za se za vámi přijede na hotel.

Ceny jsou srovnatelné s českými cenami – ceny se odvíjí i od toho, kde budete bydlet, kam za vámi kadeřnice či vizážistka přijede. 

 

Realizovat jej můžete jako jednu z možností hned po obřadě, kdy již budete svoji. Jedinečná příležitost jak si po svém největším životním okamžiku dopřát trochu klidu sami pro sebe. Další možností je výlet lodí se všemi účastníky obřadu. Před výletem doporučujeme krátké občerstvení.

Výlet lodí – 1 hodina 

 • méně jak 25 osob        520€ celkem
 • Více jak 25 osob            19€/osoba, 11€  dítě
Půjčení lodě pro novomanžele – bez nutnosti mít licenci 
 • pro 2 osoby 30minut        60€
 • pro 2 osoby 60 minut      100€

Výlet historickou plachetnicí na 3hodiny 

 • na dotaz v CK (cena cca 900€)